Kapų tvarkymas 

Ieškote patikimų kapaviečių tvarkymo meistrų? Tikitės kokybiško ir laiku atlikto kapavietės tvarkymo? Nenorite, kad kapų tvarkymas taptų Jums rūpesčiu?

Jeigu taip, tuomet siūlome kapavietės tvarkymą patikėti mums. Teikiame tiek dalines, tiek kompleksines kapų tvarkymo paslaugas. Jums nereikės ieškoti vis kitų kapų meistrų tam tikriems darbams atlikti, nes mes teikiame visas kapų tvarkymo paslaugas patys. Paslaugas gausite iš „pirmų rankų“, todėl galite būti tikri, kad gausite ypač konkurencingą kainos pasiūlymą.

Kaip vyksta kapavietės tvarkymo užsakymas pas mus?

  • Susitinkame, apžiūrime kapavietę, įvertiname jos būklę, vietos gruntą, reljefą, privažiavimą (galima ir pagal nuotraukas). Įvertins kapų meistrai, o ne vadybininkai.
  • Konsultuojame, aptariame koks kapavietės tvarkymas Jūsų atveju yra tinkamiausias, kokius darbus reikia atlikti.
  • Sudarome kapo projektą, kurio tolimesnėje eigoje laikomes. Jeigu reikia – braižome kapavietės 3D vizualizaciją.
  • Skaičiuojame kapavietės tvarkymo, jeigu reikia, granito gaminių sąmatą, kuri jeigu kapavietės projekto nepakeisit, liks tokia pati t.y neatsiras papildomų mokesčių.
  • Aptariame sąlygas, pasirašome kapų tvarkymo sutartį, kurios sąlygų ir terminų laikomės.
  • Deriname kapų tvarkymo projektą su kapinių administracija.
  • Sutvarkius kapavietę duodame Jums darbų vykdymo ataskaitą, suteikiame garantiją.

Koks kapų tvarkymas tinkamiausias Jums?

► Kapaviečių vidaus įrengimas  – Skalda

Vienas pigiausių ir labiausiai paplitusių būdų yra kapavietės vidų užberti skalda. Pliusai: kaip jau minėjome, tai sąlyginai maža kaina (pigiau galima nebent kapavietės vidų padengti juodžemiu, smėliu).  Gana plati spalvų, formų ir frakcijų įvairovė: nuo paprastų granitinių iki brangesnių dekoratyvinių. Didelis atsparumas aplinkos poveikiams ir taip pat nesudaro didelių kliūčių reikalui esant skaldą pakeisti kita, ar aplamai jos atsisakyti. Galimi variantai skaldą derinti su kitom dekoravimo medžiagom, o panaudojus spec. atitvarus užberti įvairiom formom. Minusai: vienas didžiausių kapaviečių su skalda trūkumų yra tas, kad ji greitai užsineša spygliais, lapais, žemėmis ir pan. ir tuomet būna labai sunku juos išrinkti. Taigi toks kapų tvarkymas labai įtakojamas aplinkos. Taip pat skaldai labai svarbus tam skirtas kokybiškas paklotas – apsauga nuo augmenijos. Pasirinkus netinkamą kils bėdų su vandens pratekėjimu arba žolių atsiradimu iš po skaldos. 

► Kapaviečių uždengimas - Granito plokštėmis

Vis plačiau naudojamas ir labiausiai pasiteisinęs kapavietės tvarkymas. Pliusai: Itin lengva kapavietės priežiūra – užtenka nušluoti lapus, spyglius.. kt. Ir prabraukti su šluoste dulkes. Ilgaamžiškumas – tinkamai sumontuotos ant tvirto kapavietės pamato kokybiškos granito plokštės niekada nesukels jums rūpesčių. Taip pat kapavietės dengtos granito plokštėmis vizualiai atrodo kur kas patraukliau, solidžiau, o suderinus granito plokštes su skirtingais parametrais, formomis ir spalvomis gausime puikiausią rezultatą. Galimi tolimesni laidojimai reikiamą plokštę laikinai demontavus. Minusai: Didesnė medžiagos savikaina – turbūt vienintelis minusas užsisakant kokybiškas granito plokštes. Plačiau.

► Kapų uždengimas - Granito plytelėmis 

Tinkamiausios ir rekomenduotinos plytelės kapų tvarkymui – granito plytelės. Priešingai negu akmens masės plytelės, jos yra iš natūralaus akmens, todėl nebijo aplinkos poveikių (nepakeičia savo išvaizdos) ir yra daug tvirtesnės. Pliusai: Kaip ir kapų tvarkyme uždengiant granito plokštes, taip ir plytelėmis - kapavietės priežiūra tampa labai paprasta. Žymiai mažesnė kapų tvarkymo kaina, negu uždengiant kapavietę granito plokštėmis. Gana didelis natūralių spalvų ir raštų pasirinkimas, kuriuos bus nesunku priderinti prie bendro kapavietės projekto. Minusai: Uždengus kapavietę plytelėmis, bus galimas nebent urnos laidojimas, taip kaip plytelės klijuojamos ant tvirto, armuoto betono pagrindo, kurio išardymas bus sudėtingas (nebent pasirinkus dalinį kapavietės uždengimą). Lyginant su granito plokšte, bus matomas nevientisumas, kuris atsiranda dėl plytelių sujungimų nors ir jie yra užpildomi.

► Kapų vidaus įrengimas - Granito trinkelėmis

Kapavietės vidų, bei takelius aplink kapavietę, siūlome dengti skaldytomis granito trinkelėmis. Toks dengimo stilius niekada nesenstantis ir atgaivina nuobodų betoninio grindinio vaizdą. Granito trinkelės taip pat puikiai tinka gėlynų - antkapių atitvėrimams. Trinkelių spalvos ir raštas yra natūralūs, tokie, kokius sukūrė gamta, todėl visada pagyvina bendrą vaizdą. Granito trinkelėmis dengiant kapavietės vidų galimi keli pagrindo paruošimo būdai t.y su sąlyga, kad ateityje bus atlikti laidojimai arba nebe. Taigi, paruošus tam skirtą pagrindą, kapavietės įrengimas granito trinkelėmis turi privalumą, kad uždengus dar bus galima atlikti laidojimus.

Ir daugėlis kitų kapų tvarkymo būdų, įskaitant išvardintų kelių skirtingų variantų panaudojimą vienoje kapavietėje, mozaikas ir nestandartinius sprendimus. 


Kapų tvarkymas susideda iš šių pagrindinių etapų:

Kapavietės pamatų betonavimas. Vienas pagrindinių kapavietės tvarkymo etapų, kuriam skiriamas ypatingas dėmesys. Ant kapavietės pamatų laikysis visas kapo projektas, todėl čia klaidos yra neatleidžiamos. Kapų pamatams turi būti naudojamas kokybiškas, aukštos markės betonas, būtinas pamato armavimas. Taip pat esant būtinybei gręžiami pamatų poliai. Prieš betonuojant kapavietės pamatus, reikėtų žinoti kaip bus įrenginėjamas kapavietės vidus t.y  bus užpilama skalda, uždengiamos plokštės ar plytelės, trinkelės ir t.t. Nuo to priklausys kokie pamatai Jums reikalingi.

Granito ar kitų gaminių montavimas. Tai gali būti granito tvorelės ant pamato viršutinės dalies montavimas, antkapiai, granito plokštės, gėlynai ir t.t. Granito gaminiai montuojami taip, kad jie ateityje neatsiklijuotų nuo temperatūrinių skirtumų, aplinkos faktorių. Tam naudojamos aukštos kokybės medžiagos ir spec. statybinės technologijos.

Paminklo montavimas. Yra keletas būdų montuojant kapavietės paminklą: kai paminklas montuojamas ant pamato tvorelės, kai paminklas montuojamas šalia pamato išbetonavus atskirą pamatą paminklui ir kai paminklas montuojamas jau ant sumontuotų kapavietės granito ar kt. gaminių. Montuojant paminklą yra būtina armatūros fiksacija tarp paminklo ir jo pagrindo.

Kapavietės takai. Kapavietės takų reikšmė yra ne vien tik vizualinė, tačiau jie stabdo žolės augimą ir purvo taškymąsį ant pamato sienelių apdailos. Įvairios trinkelės yra populiariausios takų įrengimui, tačiau gali būti panaudotos ir kitos medžiagos. Siekiant ilgalaikio rezultato, jas būtina kloti ant armuoto betono pagrindo, prieš tai pašalinus viršutinį grunto sluoksnį.

Pamatų apdaila. Labai svarbus kapavietės akcentas yra pamatų apdaila. Kapavietė be pamato apdailos atrodo kaip neužbaigta, o matomos betoninės pamato sienos atrodo nykiai. Plačiausiai naudojamos kapaviečių pamatų apdailos: padengimas kelių skirtingų spalvų smulkių granito skaldelių sumaišomu mišiniu (granitavimas), granito atraižų klijavimas (mozaika),  apklijavimas plytelėmis, granito plokštėmis.  

Susisiekite su mumis ir mes padėsime Jums išsirinkti labiausiai tinkantį kapavietės tvarkymą. Esame įsitikinę, kad galime Jums pasiūlyti geriausią kainos ir kokybės santykį!

Kapaviečių tvarkymas nuo projekto iki jo įgyvendinimo: